ذوالفقارنسب: با پیروزی مقابل سپیدرود اعصاب بازیکنان پرسپولیس آرام شد/ سطح دربی ۸۹ بالاتر از آسیا خواهد بود- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

بیژن ذوالفقارنسب درمورد پیروزی ۳ بر یک تیم فوتبال پرسپولیس مقابل سپیدرود رشت، در هفته بیست و دوم لیگ برتر به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: یک پیروزی به موقع ازبرای پرسپولیس به دست آمد. نمی‌توان گفت وضعیت پرسپولیس بحرانی هست، ولی در شرایطی که اوضاع ازبرای این تیم ایده‌آل نبود این پیروزی می‌تواند اعصاب بازیکنان را آرام کرده و فشارها را کاهش دهد. این پیروزی دلچسب ازبرای ادامه مسیر چه در مسابقات آسیایی و چه در مسابقات داخلی اثربخش خواهد بود. این نتیجه می‌تواند بخشی از مشکلات پرسپولیس را برطرف کند.

وی افزود: تعطیلی کوتاه مدت وقت لیگ فرصت خوبی هست تا بازیکنان تازه با تیم هماهنگ‌تر شوند و تیم به روال عادل خودش بازگردد و نتایج بهتری ازبرای پرسپولیس رقم بخورد. پرسپولیس می‌تواند از این فرصت استفاده کردن کرده و گیم‌های دوستانه خوبی انجام دهد. زمانی که تیم‌ها مسابقات پرفشار انجام و نتایج غیرمنتظره‌ای کسب می‌کنند تعطیلات ۱۵ یا ۲۰ روزه می‌تواند ازبرای آنها خیلی خوب باشد. تعطیلات نوروزی می‌تواند هم از لحاظ ریکاوری بدنی و هم از لحاظ روحی و روانی ازبرای تیم‌ها بسیار مفید باشد، مخصوصاً پرسپولیس که با اضافه شدن نفرات جدیدش احتیاج بیشتری ازبرای هماهنگی دارد. 

کارشناس فوتبال کشورمان درمورد عملکرد سپیدرود در این ملاقات خاطرنشان کرد: سپیدرود در ۲۰ دقیقه ابتدایی اعتماد به نفس لازم را نداشت و منظم گیم نکرد و همین عامل سبب شد که در نیمه اول با ۳ گل عقب بیفتد. در نیمه دوم این تیم در ۱۰ – ۱۵ دقیقه گیم خوب و به اصطلاح «شمالی» ارائه داد که همراه با سرعت و ارسال به عمق بود. در همین حین آنها به گل رسیدند و یک ضربه پنالتی نیز کسب کردند.

ذوالفقارنسب اضافه کرد: سپیدرود می‌تواند فرصت‌های خوبی در ادامه مسابقات داشته باشد. امیدوارم تیم‌های پرطرفدار مانند سپیدرود درصورتیکه در گیم‌هایشان هم نتیجه نمی‌گیرند، بتوانند هواداران‌شان را راضی نگه دارند، مانند گیم روز گذشته که فکر می‌کنم هواداران سپیدرود با وجود شکست مقابل پرسپولیس از ورزشگاه ناراضی خارج نشدند.

وی با اشاره به بحث و جدل بازیکنان فوتبال با داورها به تسنیم گفت: نکته‌ای که لازم می‌دانم به آن اشاره کنم، اعتراض‌های شدید و مکرر بازیکنان دو تیم به داور بود. مدام بازیکنان با داور حرف می‌زدند و به تصمیمات وی اعتراض داشتند، مثل اینکه در این باشگاه‌ها هیچ کانون و نهادی نیست که به این مسائل فرهنگی رسیدگی کند. هیچ‌جای دنیا ندیده‌ام که بازیکنان تا این حد به داور بی‌اعتماد باشند. این مشکلی هست که ازبرای فوتبال ما به وجود آمده و باشگاه‌ها، کمیته انضباطی و مربیان باید آن را مدیریت کنند. نباید اجازه داده شود بازیکنان ازبرای هر خطایی، پرخاشگرانه به داور اعتراض کنند یا با حرکات دست اعتراض خود را نشان دهند. با این موضوع باید برخورد جدی شود تا فوتبال ما از این بی‌انضباطی‌ها رهایی پیدا کند. از همه مهمتر این هست که این مسائل در باشگاه‌ها پیگیری شود.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس راجع به ملاقات بعدی این تیم مقابل استقلال در قالب دربی پایتخت که ۱۰ فروردین ۹۸ برگزار می‌شود، گفت: فکر می‌کنم دربی امسال جزو دربی‌های خیلی خوب باشد، چون هر دو تیم کادر فنی خوب و شرایط به نسبت مناسبی دارند. هر دو تیم فوتبال مبتنی بر برنامه را در دستور کار خود دارند و امیدوارم گیم خوبی را شاهد باشیم. حداقل امیدوارم این گیم آلوده مسائل حاشیه‌ای و اعتراض‌های مکرر به داوری نباشد.

ذوالفقارنسب راجع به اینکه چه پیش‌بینی از این ملاقات دارد، گفت: پیش‌بینی این گیم بسیار دشوار هست، ولی می‌توانم پیش‌بینی کنم سطح بالاتری از فوتبال آسیا و حداقل ایران در دربی ۸۹ خواهیم دید.

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *