لیگ دسته اول فوتبال|‌ گیم مرگ و زندگی در البرز و تلاش گل‌گهر ازبرای برداشتن گام‌های نهایی- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، لیگ دسته اول فوتبال امروز (سه‌شنبه) در حالی هفته سی‌و‌دوم خود را پشت سر خواهد گذاشت که تیم‌های آلومینیوم اراک و کارون اروند خرمشهر در این هفته به استراحت خواهند پرداخت و سه ملاقات بسیار با اهمیت‌ و حساس در شهرهای البرز، شیراز و بوشهر برگزار می شود.

در یکی از این گیم‌ها، تیم گل‌گهر صدرنشین پس از توقف هفته گذشته برابر بادران،این هفته به مصاف فجرسپاسی میانه جدولی خواهد رفت. شیرازی‌ها که هفته گذشته با نتیجه پُر گل ۴ بر ۲ سرخپوشان مدعی را شکست دادند، در این گیم در حالی به مصاف یک تیم مدعی دیگر خواهند رفت که می‌توانند از امتیاز میزبانی خود حداکثر استفاده کردن را ببرند. در آنسوی میدان نیز شاگردان وینگوو بگوویچ که هفته‌ها هست در صدر جدول حضور دارند، در صورت پیروزی در این گیم گام بلندی ازبرای صعود به لیگ برتر برخواهند داشت و همین موضوع سبب بالا رفتن حساسیت‌های این مسابقه می شود.

گل‌ریحان البرز و سرخپوشان پاکدشت نیز در دیگر ملاقات با اهمیت هفته سی‌و‌دوم به مصاف یکدیگر می‌مسیر. تیم‌های ۴۵ و ۴۳ امتیازی لیگ که با توجه به شرایط جدول و اینکه یک گیم کمتر نسبت به رقبا دارند، هم اکنون شانس صعود به لیگ برتر را دارند و این گیم حکم مرگ و زندگی ازبرای هر دو تیم دارد. تیم‌های گل ریحان و سرخپوشان که از هفته‌های ابتدایی جزو مدعیان لیگ به شمار می‌رفتند، در صورت شکست در این گیم تقریباً امید خود ازبرای صعود به لیگ برتر را به طور از دست می‌دهند و از جمع مدعیان خارج خواهند شد.

در دیگر ملاقات با اهمیت این هفته، شاهین شهرداری بوشهر که یک گیم بیشتر نسبت به گل‌گهر و گل‌ ریحان البرز دارد، ازبرای تثبیت جایگاه دومی خود باید در خانه از سد ملوان بندرانزلی بگذرد. ملوانی‌ها که شکست یا پیروزی در این گیم تأثیری در سرنوشت‌شان در میانه جدول ندارد، می‌توانند نقش انتخاب کننده‌ای در سرنوشت تیم صعود کننده به لیگ برتر ایفا کنند و همین موضوع جدال تیم ویسی و احمدزاده را در بوشهر جذاب خواهد کرد.

برنامه کامل هفته سی‌و‌دوم لیگ دسته اول به شرح زیر هست:

سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۹۸ ساعت ۱۷
* گل ریحان البرز – سرخپوشان پاکدشت
داوران: رضا عادل، علی‌اکبر عظیم‌پور، اسماعیل احمدی و علی‌اصغر افروزه

* مس کرمان – شهرداری تبریز
داوران: سعید لهراسبی، حسن انتظاری، علی ممبینی و مهدی نجار

* خونه‌به‌خونه مازندران – قشقایی شیراز
داوران: رضا مهدوی، امیررضا آشور ماهانی، محمدصالح عرب‌آبادی و محمدباقر پورباقر

* نود ارومیه – مس رفسنجان
داوران: یاسر همرنگ، حسین سلیمانی، علیرضا طاهرخانی و ابوالفضل دوستی

* فجرسپاسی شیراز – گل‌گهر سیرجان
داوران: علی بای، داریوش صابرمطلق، پوریا زحمتی و کیوان علی محمدی

* شاهین شهرداری بوشهر – ملوان بندرانزلی
داوران: محمدحسین ترابیان، رحیم حاجیلو، امین غدیری و رضا کریمی

* شهرداری ماهشهر – بادران تهران
داوران: رضا کرمانشاهی، محسن بابایی، محمدسینا رعنایی و عبدالحسین باستان

 

انتهای پیام/

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *