منظمی: با محدودیت سنی سرمایه‌های‌مان در کشتی کلاسیک را از دست می‌دادیم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

مریم منظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص تصمیم گذشته فدراسیون کشتی در رابطه با لغو محدودیت سنی در کشتی کلاسیک اظهار داشت: قبل از اینکه مجددا به فدراسیون برگردم در مورد مشکلات و معضلات کشتی کلاسیک با سرپرست فدراسیون کشتی صحبت کردم. یکی از مسائل، درخواست کلاسیک‌کاران ما در خصوص برداشتن محدودیت سنی در مسابقات قهرمان کشوری و لیگ بود. اخیرا جلسه‌ای در این خصوص با بنی‌تمیم داشتیم که پیشنهاد کردم این قانون برداشته شود که سرپرست فدراسیون نیز پس از تحقیق موضوع با آن موافقت کرد.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته درخواست‌های خیلی زیادی داشتیم که با توجه به علاقمندی شدید بانوان به کشتی، آنها می‌خواستند محدودیت سنی برداشته شود تا همه بتوانند تلاش‌شان را ازبرای موفقیت در این رشته انجام دهند. ضمن اینکه از اوایل سال ۹۶ که استارت این رشته را زدیم، کشتی گیران بالای ۲۵ سالی بودند که در اردوها و کلاس‌های ما شرکت‌کردند و به خوبی آموزش دیدند. آنها سرمایه‌های کشتی کلاسیک ما هستند که با این قانون مجبور بودیم به آنها میدان ندهیم. بنابراین مسابقات امسال ما در قهرمانی کشور و لیگ فصلی کلاسیک محدودیت سنی نخواهد داشت.

منظمی در مورد وقت برگزاری مسابقات کشوری و لیگ امسال گفت: این رقابت‌ها بهمن ماه امسال در استان داوطلب برگزار می شود. در مورد لیگ فصلی هم تصمیم بر این هست که مسابقات را در دو فصل برگزار کنیم، یکی در ۶ ماه ماه ابتدایی سال و دیگری در ۶ ماه دوم.

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون کشتی از برگزاری مسابقات کشوری جوانان ازبرای نخستین دفعه خبر داد و اضافه کرد: اتفاق بهتری که در شُرف وقوع هست، این هست که ما در هر دو رشته آلیش و کشتی کلاسیک مسابقات قهرمان کشوری رده سنی جوانان را برگزار خواهیم کرد و این اتفاق بسیار خوبی ازبرای آینده ما هست.

منظمی درخصوص برنامه‌های آموزشی کشتی بانوان گفت: امسال ۴۲ برنامه آموزشی در کشتی کلاسیک و آلیش داریم و همچنین ۲۲ برنامه فنی شامل اردوها و مسابقات در هر دو رشته پیش‌روی‌مان قرار دارد.

 

انتهای پیام/

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *